2008-03-20

Jest jeszcze nadzieja

(pw)
Koło ratyfikacji traktatu reformującego robi się zamieszanie i w Polsce, i w Europie. To dobry znak, gdy ludzie zaczynają reagować i to w sumie w miarę szybko na pokrętnie napisany i na siłę przepchnięty traktat. Od 13 grudnia 2007 i spotkania w Lizbonie minęły zaledwie 3 miesiące, a coraz więcej osób ma wątpliwości czy odrzucona przez Francuzów i Holendrów eurokonstytucja w niewiele zmienionej formie, podpisana pośpiesznie w Lizbonie i nazwana traktatem reformującym powinna być ratyfikowana przez parlamentarzystów. Domaganie się referendum jest uzasadnione, dlatego starania europosłanki Urszuli Krupy inicjatorki projektu ogólnonarodowego referendum w sprawie ratyfikacji traktatu reformującego UE są chwalebne i warte rozpropagowania.



W Wielkiej Brytanii 89% respondentów jest przeciwko przyjęciu traktatu. Wątpliwości mają Polacy, Słowacy z innego powodu, ale również mogą zrobić eurod***kratom psikusa.

,, Aż 88 procent Brytyjczyków opowiada się za przeprowadzeniem referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego - wynika z opublikowanych w niedzielę rezultatów nieoficjalnego sondażu.

Badanie przeprowadziła w zeszłym miesiącu, drogą pocztową, organizacja "Chcę referendum" (ang. IWAR) w 10 okręgach wyborczych. Według IWAR liczba uczestników sondażu przekroczyła frekwencję w wyborach samorządowych.

Wzięło w nim udział ponad 150 tys. Brytyjczyków, z których 133 251 poparło przeprowadzenie referendum, by tą drogą zadecydować o przyjęciu przez Wielka Brytanię Traktatu Lizbońskiego, reformującego UE.

Respondenci byli pytani, czy Zjednoczone Królestwo powinno przeprowadzić referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego. 88 proc. odpowiedziało "tak". Na pytanie, czy Wielka Brytania powinna przyjąć Traktat, 89 proc. odpowiedziało "nie". ''



Izba Lordów może jeszcze zdecydować o przyjęciu traktatu w drodze referendum.

Do tego Szkoci upominają się o prawo do przeprowadzenia referendum.

Słowacka opozycja już po raz czwarty odmówiła w parlamencie poparcia ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Głosowanie w tej sprawie odłożono na czas nieokreślony. Jest szansa, że głosy przeciwników ratyfikowania traktatu reformującego dotrą do słowackich posłów na czas. Zamieszanie wokół traktatu w Polsce może wpłynąć mobilizująco na przeciwników tworzenia Unii Europejskiej w innych krajach.
Przydałaby się jakaś dobra akcja skierowana do Irlandczyków, którzy jako jedyni mają zatwierdzić przyjęcie tego eurogniota w drodze referendum.

Dzisiejsza sonda na TWN24 świadczy o budzeniu się Polaków i to dzięki awanturze rozpętanej przez PO (czego chyba nie przewidzieli).

6 comments:

dydek pisze...

Tusek chciał zostać pochwalony przez Merklową. I wraz z całą resztą komorowskopodobnych typów uciec pod jej jurysdykcję.
Niedoczekanie ich!

Jak zresztą nie po raz pierwszy widać, nie dość że zdrajcy to w dodatku idioci - bo przecież przyszłoby im to pewnie łatwo, gdyby choć jeden cud wymyślili i go pokazali.
Są jednak tak zadufani, że zdążyli wcześniej ludziom pokazać co im szykują.
Bardzo dobrze.
Choć naprawdę sądzę, że chyba tylko Brytyjczycy będą nas w stanie uratować przed tym tworem, zwanym słusznie Jewrosojuzem.
W końcu liczy się wynik, prawda?

politynka pisze...

Jestem bardzo ostrozna optymistka. Niestety moze byc tak, ze ani Szkotom, ani Irlandczykom nie uda sie zdobyc wiekszej liczby przeciwnikow traktatu i wtedy moze byc naprawde kiepsko. Nie mam kontaktu z ludzmi z Irlandii, ale bardzo ciekawa jestem jaka propagande tam uruchomili, bo podejrzewam, ze urabiaja Irlandczykow od grudnia 2007. Ciekawa jestem tez jakie sa wyniki sondaze, bo o ile dobrze pamietam to liczba przeciwnikow byla tylko o pare procent wyzsza od zwolennikow.
Naprawde byloby to wielkim nieszczesciem, gdyby jewropejczykom udalo sie ratyfikowac tego eurogniota we wszystkich krajach.
Dziwi mnie tez zachowanie PiS i LK. Powinni sie wycofac z tego trakatu, skoro eurobiuroraci wmawiaja im, ze zapisu Joanniny nie mialo byc w dokumencie glownym i tak w ogole, to to wszystko jest jasne... Przeciez zrobili LK i Fotyge w konia, mimo ze ci wywalili w ostatniej chwili ,,polskich'' negocjatorow, co na korzysc eurosojuza negocjowali i o Fotydze plotki puszczali w obieg. :-( Ja bym sie postawila, a prezydent? No coz, nie mam o prezydencie dobrego zdania i nie licze na jakis propolski odruch z jego strony, szczegolnie po tym o wyrabia z mniejszoscia wybrana. To rozczochrane czupiradlo Ziomecka juz pewnie z mame urabia LK, co by zaglosowal po mysli jewropejskiej.

politynka pisze...

No niestety :-( Chyba chcialam, zeby tak pieknie bylo w Irlandii.

An opinion poll published by the Irish Sun newspaper last month showed 22 percent of those surveyed backed the treaty, 6 percent were against and 72 percent undecided. An Irish Times survey published in November showed 25 percent in favour, 13 percent opposed and 62 percent undecided.

22 za, 6 przeciw a 72 niezdecydowanych. :-(

dydek pisze...

Jeszcze wczoraj na oficjalnej stronie PO
http://www.platforma.org/pl
był sondaż 'czy PO powinna podpisać TL'.

Nie zrobiłem zdjęcia ale pamiętam, że na około 4.000 oddanych głosów około 3400 było przeciw :)
(i dodatkowo pareset za referendum).

Dzisiaj ta strona wygląda tak:

404 Not Found

Kolejny tuskowy cud? :)))

Życzę wszystkim wesołych Świąt!

dydek pisze...

Poprawka - strona jest ale wyniki też dobre:

Czy posłowie powinni ratyfikować Traktat Lizboński ?
Tak 827
Nie 4663
Powinno odbyć się referendum 357


http://www.platforma.org/

dydek pisze...

ale że głupich wyborców trzeba ciągle naprowadzać na właściwą drogę, to już dzisiaj (poniedziałek wielkanocny) wyniki tej sondy tamże mają nieco inny wygląd:

Czy posłowie powinni ratyfikować Traktat Lizboński ?

5490Tak
1095Nie
1604Powinno odbyć się referendum

No i mamy kolejny tuskowy cud...
Banda oszustów.